ПОШУК МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Анотація

В статті розглядаються підходи до використання нейронних мереж для пошуку мультимедійної інформації. Розробка методів пошуку мультимедійної інформації необхідна через велику кількість такої інформації. Традиційні методи пошуку мультимедійної інформації мають високу швидкість обробки даних, але низьку точність через відсутність можливості виконання семантичного пошуку. Використання нейронних мереж дозволяє здійснювати семантичний пошук, що збільшує його точність та повноту. Розглянуто підходи використання нейронних мереж на етапах індексування та пошуку мультимедійної інформації. За допомогою нейронної мережі аналізують мультимедійний файл та виконують його класифікацію. Результат класифікації файлу використовується для створення його текстового опису - анотації, яку порівнюють з запитом для визначення релевантності. Існує багато готових мереж для класифікації, використання яких дозволяє пришвидшити процес створення системи пошуку мультимедійної інформації, але неможливо створити нейронну мережу для класифікації всіх об’єктів реального світу, тому потрібно використовувати декілька нейромереж. Також за допомогою нейронних мереж будують вектори ознак для мультимедійного файлу та пошукового запиту. Прості функції подібності, такі як косинус подібності, застосовуються до побудованих векторів, для визначення семантичної близькості запиту та мультимедійного файлу. При цьому пошуковий запит може бути як в текстовій формі, так і у вигляді відповідному формату шуканому мультимедійному файлу. Даний підхід дозволяє будувати оптимальну нейронну мережу під конкретну задачу. Нейронні мережі застосовуються для порівняння побудованої анотації файлу та запиту, що підвищує точність та повноту пошуку, в порівнянні з традиційними методами, за рахунок здатності нейромереж врахування семантичного

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

| Переглядів анотації: 28 | Завантажень PDF: 5 |

Біографії авторів

Богдан Бондаренко, КНУ ім Тараса Шевченка

Магістрант кафедри інтелектуальних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Наукові інтереси: інформаційні системи і технології, інтелектуальний аналіз даних, аналіз неструктурованих даних.

Юрій Самохвалов, КНУ ім Тараса Шевченка

Доктор технічних наук, професор кафедри інтелектуальних технологій. Вища освіта: Київський державний університет імені Тараса. Шевченка. Наукові інтереси: автоматичне доведення теорем, логіко-лінгвістичне моделювання, прийняття рішень в умовах невизначеності.


Переглядів анотації: 28
Завантажень PDF: 5
Опубліковано
2020-01-17
Розділ
Комп’ютерна інженерія та програмне забезпечення